Menu Zamknij

Osocze Bogatopłytkowe

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogato płytkowego tzw. wampirzy lifting to naturalny sposób odmładzający i regenerujący skórę.

Osocze bogato płytkowe pozyskiwane jest z krwi pacjenta. Zawiera liczne czynniki wzrostu, pobudzające proces powstawania kolagenu i elastyny w skórze. Wpływa regenerująco na skórę, poprawiając jej napięcie, elastyczność, gęstość, niwelując widoczność zmarszczek. Skóra staje się nawilżona, ukrwiona i pełna blasku.

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogato płytkowego polega na pobraniu krwi pacjenta do specjalnych próbówek, a następnie odwirowaniu jej w specjalnej laboratoryjnej wirówce, dzięki czemu płytki krwi zostają oddzielone od pozostałych składników krwi i zawieszone w osoczu. Otrzymany koncentrat bogato płytkowy wraz z osoczem jest gotowym preparatem wykorzystywanym do ostrzyknięcia skóry z zastosowaniem techniki mezoterapii igłowej.

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogato płytkowego, uznawany jest w medycynie estetycznej jako jeden z najbezpieczniejszych zabiegów. Nie niesie ze sobą ryzyka wystąpienia reakcji uczuleniowych.

Zabieg trwa około 30 min, wykonywany  jest w znieczuleniu miejscowym przy pomocy urządzenia miejscowo chłodzącego skórę.