Menu Zamknij

Powiększanie i modelowanie ust

Powiększanie i modelowanie jest zabiegiem polegającym na podanie kwasu hialuronowego w okolice konturów ust, tzw. czerwień wargową oraz zmarszczki wokół ust. Dostarczany preparat jest w postaci żelu, co we właściwy sposób nawilża oraz wygładza skórę. W trakcie zabiegu proponujemy znieczulenie przewodowe, zwane potocznie dentystycznym, następnie kwas hialuronowy jest wstrzykiwany przez lekarza w skórę właściwą za pomocą cieniutkiej strzykawki. Znieczulenia można także dokonać przez zaaplikowanie specjalnego kremu znieczulającego, który aplikuje się około 45 minut przed zabiegiem.

Należy pamiętać, że przed wykonaniem zabiegu należy przestrzegać bezwzględnie zaleceń lekarza, gdyż od pacjenta wymagane jest właściwe przygotowanie. Do podstawowych przeciwskazań przed wizytą zabiegową należą: unikanie nagrzewanie ciała, promieni słonecznych i solarium, unikanie spożycia leków przeciwzapalnych, unikanie znacznych wysiłków fizycznych. Przed zabiegiem należy zasięgnąć konsultacji z lekarzem, który dostosuje rodzaj przygotowania do potrzeb zabiegu i Państwa predyspozycji i oczekiwań.

Zabiegi nie mogą być wykonywane:

  • w trakcie występowania opryszczki
  • w trakcie ciąży i karmienia dziecka
  • w trakcie występowania chorób układu immunologicznego
  • w trakcie występowania stanów zapalnych okolicy ust

W trakcie zabiegu jest możliwe zarówno powiększenie objętości górnej i dolnej wargi, ale także podniesienia kącików ust. Istnieje możliwość także skorygowania drobnych zmarszczek wokół ust.

Po zabiegu istnieje możliwość wystąpienia obrzęków, zaczerwień, natomiast organizm musi zaadaptować preparat. Przez okres kilku dni należy unikać stosowania masaży ust i ich okolic, a także nie wystawiać ich na działanie promieni słonecznych i działania promieni w solarium.
Nie ma przeciwskazań co do wieku pacjenta, a także co do płci. Pacjenci w młodszym wieku dokonują zabiegów z uwagi na panującą modę lub słabo wykształconą część ust, natomiast pacjenci/tki w starszym wieku dokonują korekty zmian ust, wynikających z procesu starzenia lub korekty konturów warg.

Efekt zabiegu nie jest trwały, utrzymuje się około 7-9 miesięcy. Najważniejszą zaletą tego rodzaju zabiegu jest uzyskanie niemal naturalnej poprawy jakości skóry. Wszystko dzięki kwasowi hialuronowemu, który aktywnie ją nawilża i odżywia. Działa jak trwale zaaplikowany kosmetyk dzięki czemu poprawia wygląd naszych ust i sprawia, że nabierają innego wizerunku. Należy przy tym wspomnieć, że kwas hialuronowy jest substancją naturalną, ponieważ jest on składnikiem naturalnie występującym w skórze i wiążącym włókna kolagenowe.