Menu Zamknij

Wypełniacze

Kwas hialuronowy jest substancją występującą w skórze w sposób naturalny pod postacią biopolimeru. Jest podstawowym składnikiem skóry, odpowiadającym za utrzymanie jej właściwego poziomu nawilżania, jędrności i sprężystości.
Kwas hialuronowy to związek, który wiąże wodę w skórze właściwej. W młodej skórze kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, co gwarantuje jej sprężystość i brak zmarszczek. Z wiekiem ilość kwasu maleje. W późniejszym czasie skóra człowieka się starzeje, traci zdolność wiązania wody i powstają zmarszczki.

Preparaty zawierające kwas hialuronowy wprowadzone do skóry i tkanki podskórnej, skutecznie uzupełniają jego niedobór, nawilżają, nadają obiętość, wypełniają zmarszczki, poprawiają kontury twarzy.
Wykorzystywany do wypełniania i wygładzania zmarszczek kwas hialuronowy jest preparatem bezpiecznym, biokompatybilnym i bardzo dobrze tolerowanym przez organizm. Kwas hialuronowy w sposób naturalny zostaje całkowicie wchłonięty przez organizm po okresie około 10-12, a czasem 18 miesięcy w zależności od okolicy gdzie został podany.

 

Zabieg trwa około 15-30 minut i odbywa się po wcześniejszym zastosowaniu znieczulenia miejscowego kremem znieczulającym typu Emla lub preparatem chłodzącym. Efekty zabiegu widoczne są bezpośrednio po zabiegu, a pacjent może powrócić do codziennej aktywności.
Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego przeznaczone są dla wszystkich osób chcących zregenerować i ujędrnić swoją skórę, zniwelować zmarszczki oraz dokonać korekty swojego wyglądu związanej z utraconą objętością tkanek.
Warto pamiętać, że kwas hialuronowy jest idealnym wypełniaczem, służącym do powiększania ust, zwiększenia objętości policzków, a także modelowania kształtów twarzy, dzięki czemu pacjent może poprawić swój wygląd i symetrię twarzy oraz pozbyć się niechcianych niedoskonałości.